Пропозиція доступна тільки для нових клієнтів!
Нас читає уже 82 700 підписників
Close [x]

Довідник садівника

 

Цибулини та бульби. Підготовка до посадки рослини в ґрунт, яка майже не потребує зусиль, щедро винагороджує людину. Жодні інші рослини не дадуть садівнику  більше краси, розмаїття кольорів і видів та різні періоди їх цвітіння, ніж рослини, що виростають із цибулин. Квіти буятимуть неймовірними барвами від одного сезону до іншого. Жодні інші рослини не подарують вам стільки радості за працю, яка майже не потребує зусиль. Колір та період цвітіння – 2 найважливіших елемента, які потрібно врахувати під час планування посадки цибулин. В цьому випадку може знадобитися ескіз саду (земельної ділянки). Поміркуйте які цибулини саджати в ґрунт і де, що залежить від висоти, сонячного світла та періоду цвітіння. Пам’ятайте, що деякі цибулини (більшість тих, які ви саджаєте восени) є морозостійкими, і можуть залишатися в ґрунті роками, в той час як інші (більшість тих, які саджаються навесні) є неморозостійкими і їх потрібно викопати перед першим холодом. Гарна підготовка ґрунту – перший крок до успішного росту цибулин. Впевніться в тому, що ґрунт є розсипчастим та пухким. Необхідно, щоб земля мала гарний дренаж, інакше цибулини згниють. Грунт потрібно добре розпушити і внести органічні речовини чи торфяниковий мох для формування гарного росту кореня. Щоб підтримати ріст кореня, необхідні поживні речовини.

 

Глибина посадки цибулин залежить від їхнього розміру. Правило говорить про те, що практично глибина має бути у 3 рази більшою за діаметр самої цибулини.

Розміщення цибулин значною мірою залежить від ефекту, який ви намагаєтесь досягти. Найефективнішим методом є саджання цибулин разом, по декілька штук, а не по одній. Саджайте цибулини відповідно до їхнього кольору – ніжні, неяскраві квіти попереду, а більш живі та барвисті – на задньому плані. Погрупуйте цибулини відповідно до висоти та послідовності цвітіння. Саджайте рослину загостреним кінцем вгору. Якщо важко визначити з якого боку йтимуть паростки, а з якого – корені, не переймайтеся. Рослина визначить це сама!

 

Фрукти та овочі

Немає нічого більш корисного, ніж вирощування фруктів та овочів та можливості куштувати плоди вашої праці. Відразу після отримання пакунку, не гаючи часу відкрийте його і вийміть рослини із пластикових пакетів. Якщо на корінці рослини знаходяться якісь зайві пластикові предмети, залиште їх так як вони допоможуть рослині зберегти вологу. Пам’ятайте, що це живі рослини і належний догляд є необхідним для підготовки рослини до висадження у землю. Слідкуйте за тим, щоб рослини зберігали вологу. Наші фрукти та овочі транспортуються у стані спокою щоб їх пересадити на відкрите повітря після обробки землі навесні. Незначні морози не пошкодять рослини. Якщо ви не маєте можливості посадити їх відразу, зберігайте рослини у прохолодному темному приміщенні, де температура повітря не нижче 0°С. Пам’ятайте, що рослини мають бути вологими, але не мокрими. Гараж, холодильник чи прохолодний підвал – це ідеальне місце.

 

Папороть

Багаторічна рослина, які полюбляє тінь. Для пишного росту потребує багато вологи та захисту від прямих сонячних променів. Найкраще росте у мергельному ґрунті, що має гарний дренаж. Протягом теплої пори року папороті ідеально підходить розсіяне світло.

Найкращим періодом для посадки квітки є весна або осінь. Розпушіть ґрунт до глибини 12??? та внесіть органічні речовини. Корені мають бути покриті ґрунтом  на 2 ??.  Рослини краще саджати на відстані 15??? одна від одної. Якщо це велика квітка, допускається 24???. Протягом літа клумбу потрібно мульчувати. Щедро поливайте рослину у листопаді. Вкінці літа та восени не відривайте відмерлі листочки: вони діють як природна ізоляція для крони протягом зими. Після лютих морозів, трішки накрийте папороть листям чи гілками вічнозеленого дерева і не розкривайте рослини аж поки морози не відступлять.

 

Багаторічні рослини

Багаторічні рослини – найкорисніші із усіх садових рослин. Вже тривалий період часу вони вважаються опорою садових квітів. Їх популярність продовжує зростати так як садівники виводять численні види папороті, що мають різноманітні кольори та розміри. Існують багаторічні рослини, які можна саджати в будь-якому місті саду: від високорослих багаторічних рослин, які ростуть у сонячній частині саду до низькорослих багаторічних рослин, які полюбляють тінь. Розміщення даних рослин ближче один до одного, ніж це рекомендовано, може виглядати досить спокусливо, але краще утриматися від цього. Інакше вам доведеться просто викопати їх і пересадити через рік чи два коли рослини почнуть витісняти одна одну.

 

Правильно все запланувавши та підготувавши, ваші квіти дадуть неймовірні результати від порівняно невеликих фінансових затрат. Важливо пам’ятати, що посадка будь-яких нових багаторічних рослин – це інвестування у майбутнє. Вони будуть квітнути і розростатися навіть протягом першого року. А всі наступні роки буятимуть справжніми барвами.

 

На відміну від багатьох однорічних рослин, жодна багаторічна рослина не квітне постійно від весни до літа. Ретельний відбір багаторічних рослин необхідний для того, щоб ваш сад постійно був й цвітінні. Додайте цибулинні рослини та декілька однорічних і ваші квіти цвістимуть від ранньої весни, впродовж літа і до осені.

 

Надзвичайно важливо правильно підібрати багаторічну рослину для певної ділянки землі. Сонцелюбиві рослини призупинять свій ріст в тіні, а рослини, що люблять тінь, не витримають перебування на сонці. Посадіть низькорослі рослини попереду, а високорослі – на задньому плані вашого саду.

Плануючи розсадку рослин на вашому клаптику землі, незалежно від того новий це сад чи вже існуючий, дотримуйтеся декількох основних правил.

Більшість багаторічних рослин потребують принаймні 1 квадратний фут (1 фут = 30,48 см.) ділянки землі на одну рослину. Спочатку може здатися, що залишається надто багато простору, але рослини з часом заповнять територію. Саджайте квіти по 3,5 чи 7 штук, тому що однієї рослини недостатньо для гарної загальної картини.

 

Саджайте багаторічні рослини відразу після того, як ви їх отримаєте. Слідкуйте за тим, щоб корінці були мокрими і не пошкодилися. Виберіть відповідний для посадки час. Впевніться, що ґрунт належний чином оброблений. Викопайте яму достатнього розміру щоб правильно посадити корінці рослини. Розмістіть корені вгору та вниз щоб вони розпочали ріст та почали укріплятися. Якщо багаторічні рослини мають велику крону, розмістіть їх на маленькому насипі щільного ґрунту, в центрі ямки щоб корені могли стелитися. Завжди саджайте рослини на тій же глибині, на якій вони росли спочатку. Нагорніть квітку землею, утрамбовуючи ґрунт долонями рук щоб не залишилося повітря, але при цьому не здавлюйте ґрунт. Мульчуйте землю органічними речовинами для збереження вологи та призупинення росту бур’янів.

 

Розсадження остистих ірисів

Більшість остистих ірисів потрібно розсаджувати кожні 3-5 років.

А. Підрізайте іриси наприкінці літа або ранньої осені коли листя починає опадати (якщо це не відбулося раніше). Обріжте листя гострим ножем  8-10??? над поверхнею ґрунту.

В. Обережно викопайте старе кореневище. Переріжте його гострим ножем. Щоб уникнути хвороб рослини, обробіть ніж 20% розчином господарської білизни перед кожним розрізом. Відріжте найстарішу (центральну) частину кореневища. Перевірте щоб рослина не була вражена хворобою чи черв’яками. Якщо ви помітили, що кореневище заражене, краще викиньте його.  

С. Переконайтеся, що кожна новоутворена частина кореня має міцну кореневу систему та декілька листків. Обробіть обрізані частини сіркою та висушіть протягом 1-2 днів. Сірка діє як фунгіцид і допомагає уникнути проблем із хворобами та шкідниками.

D. Пересадіть кореневище так, щоб 1/3-1/2 його частина була на поверхні. Саджаючи рослину, спрямуйте листя в тому напряму, в якому ви б хотіли бачити їх ріст.

 

Як саджати різні види рослин, що мають голі корінці

 

Розсадження ірису

Посадіть кореневище горизонтально із верхівкою над рівнем ґрунту. Щільно придавіть землю навколо кореня щоб не залишилося повітря.

 

Дицентра, Піон, Платикодон

Посадіть рослину приблизно на 2см глибиною, так щоб верхня частина нових вічок була нижче рівня землі.

 

Хризантема, флокс, дзвіночки

Саджайте рослини так, щоб крона разом з волокнистою кореневою системою була якраз над рівнем ґрунту.

 

Алтей, Гіпсофіл, Гібіскус.

Саджайте багаторічні рослини із довгими коренями так, щоб крона була нижче поверхні землі.

 

Деяким рослинам необхідна підпорка щоб підтримувати квіти і не давати їм звисати донизу. Це також допоможе рослині вистояти під час вітру чи дощу. Набагато легше поставити підпорку чи спеціальну решітку коли ви тільки саджаєте квітку. 

 

Коли рослини починають ріст, полив є необхідним. Внести трішечки добрив не завадить. Пильнуйте, щоб рослини не були заражені комахами, паразитами та іншими хворобами. Обривайте та обрізайте квіти після того, як вони зів’януть. Після цього рослини квітнуть знову і виглядають охайними та доглянутими. Після першого морозу відріжте всі мертві стебла та листя до 4???. У холодну пору року багаторічні рослини беруть користь від мульчування. Якщо погода постійно холодна, укрийте рослини соломою, сіном чи листям щоб захистити їх від морозу та відлиги. Якщо осінь була сухою, сад необхідно добре полити перед мульчуванням.

 

Більшість багаторічних рослин потрібно розсаджувати кожні декілька років щоб рослина могла нормально функціонувати і не заростати. Розсадження зазвичай проводять навесні. Пересадіть один паросток де він починав рости спочатку, а інші відростки на іншій території саду. Друзі залюбки допоможуть вам із цією рутинною роботою, особливо якщо отримають свої паростки для власного саду.

Глибина посадки: Якщо глибина посадки не вказана, корінь багаторічної рослини потрібно саджати нижче поверхні ґрунту. Викопайте відповідну ямку для даних рослин, розправте коріння і нагорніть землею верхню частину рослини на 11/2-2???.

 

Перезимування

 

Морозостійкі рослини – це ті, що можуть залишатися у ґрунті  круглий рік, навіть коли мороз проникає глибоко в землю. Більшість із облюбованих нами весняних рослин (цибулини яких посаджені восени), знаходяться саме в цій категорії. Крокуси, блідо - жовті нарциси, тюльпани та гіацинти найвідоміші серед них. Лілії та багато багаторічних рослин є також морозостійкими у багатьох регіонах. Важливо знати витривалість вашого регіону, щоб зрозуміти які рослини є морозостійкими у саду. Чим нижчим є номер регіону, тим від є холоднішим. Наприклад, 2 регіон є холоднішим ніж 3. Рослина, що є морозостійкою у регіоні №3, може не перезимувати у регіоні №2, якщо не буде спеціального захисту. Цибулини краще укривати подрібненою корою, твердою деревиною, компостом або листям на глибині 2-4??. Мульча захищає рослини від замерзання та танення, що може підняти рослину із ґрунту протягом зими. Влітку мульча зберігає вологу і стримує ріст буряну. Дочекайтесь поки земля замерзне, а потім накрийте мульчею.

 

Неморозостійкі  рослини – це ті, які не витримують холодних температур у вашій місцевості. У холодніших регіонах ви повинні викопувати цибулини таких рослин, як бегонії, нарциси та гладіолуси перед настанням морозів, заносити в приміщення і знову висаджувати в землю навесні. Звичайно, у дуже теплих кліматичних поясах вони можуть залишатися в ґрунті цілий рік. Якщо рослини заносять в приміщення на період зими, температура повітря повинна бути 45-60 °F залежно від виду цибулини. Багато садівників вважають їх однорічними рослинами і пересаджують кожного сезону.

Цибулини та бульби-цибулини, що мають тонку захисну оболонку, не приносять багато клопоту. Просто викопайте їх восени і струсіть ґрунт. Якщо листя не повністю відмерло, залиште цибулини у вертикальному положенні у прохолодному місті на пару тижнів. Відріжте засохлі листочки і зберігайте рослини у нейлонових панчохах чи сітчастому мішку у прохолодному місці. Рослини, що квітнуть влітку і мають м’ясисті бульби чи корені, слід викопати перед настанням холодів і помістити у тінисте місце (гараж) аж поки бульба не стане сухою. Потім покладіть їх у невисокі ящики, посипте торфяниковим мохом, стружкою чи вермикулітом, не накриваючи. Перевіряйте щомісяця, щоб рослини не зсохлися. Вони повинні гарно зберегтися до весни, тому  збризкуйте їх водою, щоб утримувати вологу. Попередження: надто багато вологи може викликати цвіль.

 

Місце для посадки

Найважливіше правило у період посадки рослин - це вибір території, що має гарний дренаж. Більшість цибулин будуть гнити або швидко зіпсуються, якщо ґрунт буде постійно вологим. Багато з них пишно ростуть, коли знаходяться постійно або хоча б 5-6 годин під сонцем. Такі рослини як рябчик та лісові гіацинти полюбляють рости у місцях, де тінь чергується із сонцем. Інші, такі як бульбові бегонії та каладіум найкраще ростуть на території, де часткова тінь.

 

Дренаж ґрунту

Більшість цибулин та багато інших садових квітів потребують землю, що має гарний дренаж. Там, де стояча вода та постійно вологий ґрунт, рослини швидко згниють та зіпсують особливо у період перезимування.

 

Перевірка на дренаж

Викопайте яму глибиною та шириною в 1фут. Повністю заповніть її водою і засічіть як довго вона буде просочуватися в ґрунт. Ідеальний час для повного поглинання води землею -  10-30 хвилин. Якщо це займає менше, ніж 10 хвилин, земля досить засушлива і найкраще підходить для рослин, що потребують сухий чи добре дренований ґрунт. Якщо це займає 3-4 години, земля має поганий дренаж через великий вміст глини або товстий шар мінералів, що перешкоджає просочуванню води.

 

Покращення дренажу ґрунту

Дренажну систему будь-якого типу ґрунту можна покращити, додавши органічні речовини, такі як гній, компост чи торфяниковий мох. Потрібно гарно розробити ґрунт або перекопати землю у саду до глибини 10-12??. Якщо земля не утримує вологу, допоможуть органічні речовини. Якщо ґрунт має поганий дренаж, органічні речовини покращать структуру мінералів. Ви можете навіть зробити припідняту плоску платформу для вирощування квітів, що значно покращить дренажну систему.

Замовити каталог

x

Телефон:

E-mail:

ПІБ:

Індекс:

Регіон:

Місто :

Вулиця :

Будинок :