Саджанці ягід на штамбі

Відгуки, Саджанці ягід на штамбі

Залишити відгук
Рейтинг: 5/5 1 голоса

Флоріум - надійний магазин! Третій сезон - я отримую здорові саджанці плодово-ягідних культур. Пересорта не було. Хочу замовити ягоди на штамбі.

відповісти на відгук

Ягоди на штамбі, опис

Унікальний спосіб вирощування ягід на штамбі популярний на заході Європи, в Україні про нього говорять лише десять років, але ті, хто одного разу вирішив вирощувати таким методом рослини, вибирають його і далі. Спосіб використовувався у дореволюційні часи. Рослина на вигляд схожа на дерево, а не на кущ. Уявіть типовий чагарник малини, аґрусу, смородини, тільки він виглядає як маленьке дерево. Чагарники на етапі активного плодоношення нерідко своїми гілками досягають землі, контакт з нею негативно позначається на якості будь-якого плода, прибирання врожаю утруднюється, але найнебезпечніше - від бур'янів можна заразитися захворюваннями.

Садівники підіймають гілки різними способами, постійно їх підв'язують, вирощування ягід на штамбі процес більш зручний. Висота близько 60-110 см, півштамб - близько 50 см. Зазвичай цей спосіб використовують на невеликих ділянках, де розлогий аґрус або смородина може зайняти багато місця. За деревцем легше доглядати, крона завдяки своїй компактності краще освітлюється сонячним промінням, урожай більший і смачніший. Виглядають саджанці ягід на штамбі дуже декоративно, і вирощувати таких рослин можна більше на ділянці, ніж звичних чагарників.

Які сорти та види ягід на штамбі бувають

В інтернет магазині Флоріум купити ягоди на штамбі можна в асортименті. Це може бути аґрус, смородина, ірга, малина, ожина та інші культури. Навіть троянди залучають до штамбової культури. Надання рослинам необхідної зручної форми – давно відомий спосіб, який використовується у ландшафтному дизайні. Добре вивчивши питання, як отримати високий урожай самостійно, особливо, якщо у вас є досвід у садівництві, — не проблема.

Основні переваги методу:

  • компактна крона;
  • зручна обробка ствольних кіл;
  • більш зручний збір урожаю.

У середньому висота ягідних культур має верхню межу - 2 метри. Для аґрусу необхідне прищеплення. Підщепа береться смородинова або сіянців аґрусу. У першому випадку підщепу вирощують близько півтора року з живців або відводків. У випадку з насінням їх потрібно стратифікувати перед посадкою. Підщепи садять у жовтні або навесні на глибину на 7 см глибше, ніж вони росли до цього. Полив та мульчування виконується після посадки. З декількох гілок залишають одну найміцнішу, через півроку вона повинна трохи перевищувати висоту ствола. Бічні пагони прищипують для потовщення стовбура.

Посадка ягід на штамбі

Розміщують рослини або поодиноко або рядами, можна висаджувати вздовж доріжки, огорожі. Цей метод вигідний і у фінансовому плані, і з погляду витрачених зусиль на вирощування. Процес легше йде у більш південних регіонах, за умов холодної зими ягоди на штамбі вкривають на зиму або вирощують у теплицях.

Взимку місце біля снігового покриву найхолодніше, тому краще щоб висота крони знаходилася на висоті щонайменше 50 см від снігового покриву. Якщо ви плануєте вперше вирощувати цим методом, рекомендуємо попрактикуватися на невеликій кількості кущів, щоб зрозуміти з чим маєте справу та набити руку в процесі догляду.

У разі вирощування червоної та чорної смородини штамбовий спосіб використовується досить часто. У культур пряморослі та міцні гілки, що дуже зручно для цього методу, плюс довговічність рослини (близько 10 років) допомагає сформувати необхідну зручну крону. Як щеплення можна використовувати саджанці смородини золотистої.

Догляд за ягодами на штамбі

Формування штамба не може відбуватися без обрізки - активно видаляються бічні пагони та стимулюється вертикальне вирощування. Регулярне видалення нижніх пагонів і прищипування гілок дуже швидко дає необхідний результат.

Прищеплювати ягоди на штамбі можна будь-якої пори року крім зими. Класичний спосіб - за допомогою бруньки-очка. Видаліть з пагонів шипи та листя. Живець повинен мати косий зріз і 3-5 бруньок, його вставляють в Т-подібний розріз кори підщепи. Існує і зимове щеплення, для цього викопану підщепу зберігають у вологому торфі в підвалі або погребі при температурі близько нуля.

Одним з найважливіших пунктів догляду є обрізка. Саме вона формує потрібну гарну крону, її можна проводити на другий рік. Центральну гілку трохи вкорочують на 1/4 річного приросту, інші можна обрізати сильніше, дотримуючись округлої форми крони. Примітно, що ягоди на штамбі через 10 років здатні давати добрі врожаї, головне, вчасно обрізати підмерзлі та сухі гілки. Аґрус підв'язують до кілка при посадці, який можна обробити спеціальними просоченнями від гниття. Ця опора має з ним залишатися завжди. Якщо планується великий урожай, то опору необхідно посилити

Купити ягоди на штамбі поштою

В інтернет магазині Флоріум купіть саджанці ягід на штамбі будь-якого виду та сорту. Ми розповімо вам докладно про спосіб вирощування та посадковий матеріал. Купити ягоди на штамбі можна без передоплати користуючись накладеним платежем Укрпошти або Нової пошти. Вигідні ціни, надійна та своєчасна доставка, а також гарантія якості. Купити ягоди на штамбі в розпліднику можна недорого, при цьому вигідність методу давно доведена.

У міру просування сезону товар може бути розпроданий, якщо на сайті потрібних саджанців немає в наявності, зв'яжіться з менеджерами телефоном або напишіть в онлайн чат, ми зорієнтуємо вас про найближчі терміни поставки. Не виходить оформити замовлення чи потрібна докладна консультація, будемо раді Вам допомогти.