Саджанці папороті щитовника

«КАТАЛОГ: СОРТИ І РІЗНОВИДИ ПАПОРОТІ ЩИТОВНИКА»


Дріоптерис Crispa Cristata фото
код: 426097
2 растения в упаковці
24 95 грн.
Нема в наявності

Відгуки, Саджанці папороті щитовника

Залишити відгук

Опис виду Щитовник, сорти

Щитовник, він же Dryópteris - це рід папоротей, що включає 150-250 видів багаторічників (на думку різних джерел). Трав'яниста рослина, що росте в помірній кліматичній зоні Північної півкулі. У висоту рослини досягають півтора метра, але є і низькорослі екземпляри близько 15 см. Коренева система стелиться, з прямим або висхідним коренями. Листя (ваї) високодекоративні внаслідок своєї багаторазової розсіченості по всій довжині, а вона легко досягає метра. Перисті вайї можуть набувати дуже дивної форми, наприклад, як у сорту Дріоптеріс Crispa Cristata. Рослина має махрову зелень, як аналог махрових пелюсток деяких квіток. Також вартий уваги Дріоптеріс Crispa з його дивовижними насиченими листами.

Місце проживання щитовника: вологі, сирі ліси, береги річок та озер, болота, одним словом скрізь, де є достатньо вологи та півтінь, яка регулярно захищає від прямих сонячних променів.

Щитовник гребінчастий

Один із видів, який поширений у нашій смузі. Виростає на мохових болотах, у лісах. Має коротке кореневище і гребінчасте темно-зелене листя видовжено-ланцетної форми, а також видовжені ніжки. Висота багаторічника близько 60 см.

Щитовник Пахучий

Родом із тундри. Цей любить кам'янисті місцевості: осипи, скелі. У висоту сягає близько 30 см має двояко-перисто-розсічене листя. Через приємний аромат щитовник прозвали пахучим. Вид має товсте кореневище. Якщо ви вирішите купити щитовник цього виду, використовуйте ділянку з легким і дренованим ґрунтом. В ідеалі, це кам'яниста гора.

Щитовник чоловічий

Поширений у лісах Євразії, у Росії на гірських пасовищах. Для вирощування на своїй ділянці вам знадобиться вологий і багатий на корисні речовини ґрунт. Має приємний солодкуватий аромат. Назву така рослина отримала через своє грубіше листя.

Як посадити щитовник після покупки

У розпліднику Флоріум купити щитовник можна в горщику, придбати саджанець або розсаду. У кожному окремому випадку процес посадки (пересадки) буде свій. Незмінно одне: вам потрібно знайти місце, де сонце не завжди світитиме на рослину, а ґрунт буде досить вологим. Багаторічник має добрий вигляд як у груповій посадці, так і в поодинокій. Декоративність його підвищується біля водойм та на кам'янистих ділянках. Сорт пахучий потребує потужного дренажного шару, каміння, підійде й бита цегла.

У ландшафтному дизайні щитовник відмінно сусідить з анемонами, хостами, купеною, конваліями або волжанкою.

Пряме сонячне проміння на регулярній основі впливає на багаторічник так, що той втрачає свою декоративність. Багаторічник може зупинитися у зростанні. Ґрунт повинен бути удобрений органікою і бути кислим, підійде суміш із садової землі та торфу. Щоб підвищити водопроникність ґрунту, додайте великий річковий пісок. У літню спеку потрібно захищати від перегріву кореневу систему багаторічників, для цього замульчуйте поверхню землі хвоєю. Це ж проробіть і перед морозами.

Найкраще здійснювати посадку папороті навесні, при цьому підготувати ґрунт заздалегідь: удобрити, розпушити, додати гумус. Невеликі саджанці висаджують у ґрунт на глибину 10 – 15 см, після рясно поливають. Розсаду висаджують у відкритий ґрунт, коли земля добре прогріється, не раніше кінця квітня.

В перший рік чекайте на утворення листових зачатків на верхівці кореневища, а в наступні — вже звичного вигляду папороть, тільки маленьку. На третій рік багаторічник сягає своєї зрілості. Тоді на листі з'являться спори, а восени відбудеться його відмирання.

Як доглядати за щитовником

У період активного зростання щитовник потрібно підгодовувати, але ділити дозу навпіл, якщо земля добре удобрена до посадки. Підійде органічне підживлення або комплексні мінеральні добрива, орієнтуйтесь на інструкцію. Важливо пам'ятати, що надлишок корисних речовин також погано впливає на рослину, як і їх нестача. Може навіть зменшити стійкість до захворювань.

Оскільки багаторічник тяжко переносить посуху, поливайте його вчасно, особливо молоді саджанці. Але надмірне зволоження може викликати грибкові хвороби, саме тому етап створення хорошого дренажного шару такий важливий. Папороть позитивно відгукується на зволоження листя з пульверизатора у літній період (не вдень).

Купуйте щитовники та не переживайте за зимовий період. Його вони переносять добре, але поверхню ґрунту краще замульчувати хвойним опадом або корою.

Іноді на щитовники нападають слимаки, це може псувати їх декоративний вигляд, за допомогою різних засобів із ними можна боротися. В іншому багаторічники рідко хворіють і залишаються стійкими цілий рік.

Розмножити щитовник можна спорами та розподілом кореневища, яке проводять навесні та влітку. Для цього рослина має бути дорослою і міцною. Кожна втеча після поділу повинна мати частину кореневища та точку зростання. Після посадки та пересадки рослина потребує спокою, антистресові препарати в цей період будуть доречними.

Обрізати листя восени нема потреби. Відмираючи нижнє листя служити собі ж мульчею. Але навесні рекомендується видаляти пошкоджені або хворі пагони та листя.

Купити щитовник поштою

Інтернет магазин Флоріум пропонує купити щитовник без передоплати. Ви можете зробити замовлення та розрахуватися на Укрпошті або Новій пошті післяплатою. Що ми пропонуємо:

  • вигідну ціну;
  • накладений платіж;
  • надійне пакування та доставку в будь-яку точку України;
  • вичерпну консультацію онлайн та телефоном.

Якщо товар розпродано

Зв'яжіться з нашим менеджером, якщо на сайті немає посадкового матеріалу. Ми зорієнтуємо вас у термінах найближчої появи товару на складі. Якщо вам не вдається оформити замовлення або з'явилися питання — зателефонуйте або напишіть нам!