Регулятори росту рослин

Регулятори росту рослин - це речовини, які прискорюють процес зростання і розвитку. Регулятори росту використовують для відновлення пошкоджених рослин після перенесених стресів (посадка, пересадка, зберігання, тривале транспортування, неоптимальна освітленість і температура, обробка пестицидами, засоленість та ін.). Регулятори росту сприяють ранньому і рясному цвітінню, інтенсивному забарвленню листя і соковиту забарвленню квітів за рахунок посилення синтезу хлорофілу та інших пігментів; викликає активне наростання вегетативної маси.

«КАТАЛОГ РЕГУЛЯТОРІВ РОСТУ РОСЛИН»


Біоглобін 50 мл фото
код: 804122
50 мл в упаковці
1
56 95 грн.
Закінчується
Епін (максі) фото
код: 804111
2 мл в упаковці
1
18 95 грн.
Показати більше продуктів

Відгуки, Регулятори росту рослин

Залишити відгук
Рейтинг: 5/5 5 голоса

Корневин и Биоран - оба хорошие. Спасибо Флориуму. Сайт тоже у вас хороший и выбор огромный - найдется все, что ищещь!

відповісти на відгук

Отличный выбор стимуляторов! Я использую, после пересадки - помогает быстро адаптироваться и пойти в рост.

відповісти на відгук

Гумат натрия - дешево и эффективно! Рекомендую! Флориум отдельная благодарность за цены и сервис!

відповісти на відгук

Придбала препарат Циркон Максі, тому що мені його рекомендували професіонали. Буду застосовувати навесні проти стресу, коли погода нестійка і рослини вимагають додаткового захисту. Так само він використовується для замочування цибулинних культур, живців і насіння (стимулює зростання). Про результати напишу пізніше.

відповісти на відгук

Регулятори росту рослин: особливості використання

Регулятори росту дозволяють досягти кращої схожості насіння, що застосовується в період вегетації, щоб прискорити фази розвитку, зберегти зав'язі та підвищити стійкість рослин до несприятливих факторів. Спектр їхнього впливу та докладний опис — далі.

Стимулятор росту для рослин

Препарати слід застосовувати з огляду на особливості кожного. Попри те, що в Україні дуже родючі землі, стимулятори та регулятори дуже допомагають у процесі вирощування тієї чи іншої культури. Препарати застосовують для посівів овочів, для саджанців дерев та чагарників, для однорічних та багаторічних декоративних культур. Не багато хто знає, що секрет хорошого врожаю та прекрасного цвітіння — стимулятори та регулятори, купити їх можна на цій сторінці, вибираючи з широкого асортименту.

Препарати ефективно використовуються для підвищення врожаю, рослини стануть стійкішими до зовнішніх погодних умов, до захворювань і набагато менше страждатимуть від скорочення світлового дня. Також рекомендується купити регулятор росту рослин тим, хто бажає зміцнити їхній імунітет, прискорити або сповільнити розвиток на тому чи іншому етапі.

Як діють регулятори зростання

Препарати провокують рослину на вироблення фітогормонів. Це низькомолекулярні органічні елементи, що впливають на фізіологічний процес побудови рослин.

Види та класифікація регуляторів зростання

Глобально всі ці препарати поділяються на:

 • природні (природні);
 • синтезовані.

Інші створюються штучним чином, але мають аналогічний вплив на рослини.

Стимулюють розвиток рослин наступні групи природних гормонів:

 • ауксини;
 • брассини (брассіностероїди);
 • цитокініни;
 • гіббереліни та деякі види вітамінів.

Кожен добре впливає як на кореневу систему, так і на зелену масу, і на прискорення процесу цвітіння, що згодом призводить до швидкого утворення плодів. Також препарати сприяють збільшенню плодів. Враховуючи, що ціна на препарат є абсолютно прийнятною, застосування цих препаратів дуже виправдане. До того ж гормонів у препаратах дуже мала доза, засоби створені у вигляді аерозолів, водних розчинів, емульсій іноді навіть у вигляді газу.

Синтетичні регулятори росту рослин

Синтетичні аналоги фітогормонів мало чим відрізняються від природних за своїми властивостями. Вони мають таку ж високу ефективність і вони також користуються популярністю серед аграріїв. Застосовуючи синтетичні препарати, рослини швидше укорінюються, краще адаптуються, відповідно плоди швидше дозрівають і навіть довше зберігають свій показний вигляд. Все це дає можливість максимально реалізовувати потенційні можливості культур, особливо якщо вони зводяться в комерційних цілях. Виходить м'яке регулювання термінів цвітіння і дозрівання плодів, яке добре впливає на якість продукції та ніяк не відбивається на людському здоров'ї, якщо дотримуватися правильного способу застосування препаратів.

Тут ми можемо розглядати такі штучно синтезовані ауксини:

 • дефоліанти та ретарданти;
 • інгібітори росту рослин – кислоти нафтилоцтова та індолілмасляна.

Ретарданти зі своїми властивостями, що інгібують, сприяють прискоренню розвитку коренів у процесі чого уповільнюється розвиток стебел. У процесі застосування будь-яких препаратів, як синтетичних, так і природних дуже важливо дотримуватися правильного дозування. Помилково вважати, що природні регулятори зростання безпечніші, ніж синтетичні. Адже, як ми пам'ятаємо: тільки доза робить ліки отрутою та отруту ліками.

Препарати натурального походження

Природні регулятори зростання утворюються усередині рослин. Це фітогормони груп ауксини, брассиноліди, гібереліни та цитокініни. Їх вплив поширюється на:

 • безпечне проростання насіння;
 • розвиток стебел та листя;
 • розвиток коріння.

Регулятор росту за типом абсцизової кислоти або етилену здатні пригальмувати розвиток зеленої маси, внаслідок чого прискорюється дозрівання плодової частини рослини, що особливо актуально, якщо ви вирощуєте коренеплоди.

Як правильно підібрати регулятор зростання

Існує проста різниця між стимуляторами та регуляторами. Перші прискорюють розвиток, а другі можуть його уповільнювати, що дуже часто необхідно рослині для того, щоб сформувався більше бульби, а не листя, наприклад.

У процесі підбору агрономам також важливо розуміти, що регулятори зростання не є панацеєю від всіляких негативних факторів. А вони обов'язково трапляються у процесі посадки та вирощування рослин. Якщо ви придбали саджанці або насіння поганої якості, посадили їх на непідготовленому ґрунті, де згодом розростаються бур'яни, з'являються шкідники та рослини зазнають хвороб, то чекати хорошого врожаю, покладаючись лише на регулятори росту — безглуздо.

Особливості застосування регуляторів зростання

Ставлення до регуляторів зростання деяких агрономів неоднозначне. Щоб розуміти, як до них ставитися, важливо розібратися, що це таке, зрозуміти їхній принцип дії й все це нижче ми опишемо простою мовою. Міфів навколо того ж етилену, що сприяє дозріванню фруктів та овочів, безліч. Тим часом як етилен - природний і дуже безпечний газ, який продукується всіма рослинами, наприклад, яблуками або помідорами.

Найважливіше — дотримуватися в процесі застосування правильного дозування. Дотримуватись вказівок, що йдуть з кожним препаратом.

Як купити регулятори зростання в Україні

Ви можете вибирати регулятори та стимулятори зростання у нашому інтернет магазині серед широкого асортименту. Ви можете отримати вичерпну консультацію з приводу будь-якого препарату. Оформити замовлення можна легко та швидко отримати товар на Новій пошті або Укрпошті. Ми працюємо по всій Україні та нашу високоякісну продукцію оцінили вже тисячі садівників. У нас можна вибрати також супутній посадковий інвентар, а також насіння, саджанці, розсаду різних рослин.