Пропозиція доступна тільки для нових клієнтів!
Нас читає уже 82 700 підписників
Close [x]

ІРИС, або касатика (IRIS) сем. Касатикова


Назву дав Гіппократ, 'iris' в перекладі з давньогрецької означає веселка.Опис: відомо 250 видів. Багаторічні трав'янисті кореневищні рослини. Мають два типи пагонів: вегетативні і генеративні. Вегетативні пагони - багаторічні, підземні кореневища, занурені в грунт або розташовані на поверхні, що складаються з окремих річних ланок, що несуть пучки листя. На нижній поверхні кореневища розвиваються шнуровідние або ниткоподібні, мичкуваті придаткові коріння. Генеративні пагони (квітконоси) - однорічні, одиночні або по декілька. Листя мечоподібні, плоскі, дворядні, іноді лінійні, тонкі, з восковим нальотом, зібрані здебільшого при підставі квітконосів вееровідние міпучкамі. Стеблових листя мало або їх немає. Квітка великий, простий, з шестілепестковідних часткою близько квітника. Три зовнішні частки кілька опущені вниз. Цвітуть іриси з травня по липень. Квітки живуть один - п'ять днів, в суцвітті розкриваються зверху вниз, одночасно цвіте 1-5 квіток.
ІРИС бородатий-Сама велика група за кількістю сортів, форм квітів і окраса. В залежності від висоти цветоноса їх ділять на 6 класів.
ІРИС бородатий КАРЛИКОВИЙ

Вони гарні для озеленення: менш примхливі, швидше розростаються, утворюючи ефектні щільні компактні кущі вже через 2 роки після посадки, рясно і рано цвітуть, випереджаючи високорослі сорти приблизно на 2 тижні. Їх листя зберігає декоративність до осені, чого не скажеш про більшість високорослих сортів. Вони гарні для обсадкі доріжок, при посадці самостійними групами на тлі газону, а також при створенні змішаних композицій з іншими декоративними багатолітниками.
Догляд: для посадки слід вибирати сонячні, добре дренованих ділянки. Грунти переважні добре окультурені, пухкі, з нейтральною або слабокислою реакцією. До важких глинистих грунтів додають крупний річковий пісок. Кращий строк для посадки ірисів-3-4 тижні після закінчення цвітіння. Це період, коли відбувається активне наростання нових коренів. На легких піщаних грунтах допустимо заглиблення кореневища на 1-2 см, якщо ж грунт більш щільний, кореневище повинне розташовуватися на рівні грунту. При посадці деленкі необхідно правильно зорієнтувати, оскільки в процесі росту кореневище буде просуватися по поверхні грунту в одному напрямку. Пересаджують раз на 4 роки. За закін нііцветенія видаляють квітконоси. В кінці жовтня обрізають листя, залишаючи пучківисотой близько 10 см. Зимують без укриття.
Розмноження: вегетативно. При пересадці старий кущ витягують з грунту і розрізають ножем на "деленкі", що представляє собою шматок кореневища з 1-3-річних ланок з пучком листя і корінням. Листя вкорочують приблизно до 10 см.
Використання: в міксбордерах, груповий і одиночній посадці, у скельних садках (низькі сорти), для оформлення водоймища. Красиво виглядають у поєднанні з люпину, маками, півоніями. Гарні в букетах, зрізані в фазі бутонів, квіти розкриваються введенні, не втрачаючи забарвлення.

Замовити каталог

x

Телефон:

E-mail:

ПІБ:

Індекс:

Регіон:

Місто :

Вулиця :

Будинок :