Міцелій Опенька

Відгуки, Міцелій Опенька

Залишити відгук

Купити міцелій гриба Опеньок (Опеньки) в інтернет-магазині FLORIUM.UA

Компанія FLORIUM пропонує купити міцелій опеньків та інших їстівних лісових грибів для аматорського садівництва. Ми звикли приносити з магазину печериці та гливи, а з лісу - білі гриби. Традиції, пов'язані з походами по гриби в ліс, передаються з покоління в покоління. Повернення з повними кошиками додому - справжній привід для гордості. Але що робити, якщо в лісі немає грибів? Ми можемо вирощувати багато видів у власному саду. Наш інтернет магазин FLORIUM.UA пропонує добірний міцелій різноманітних видів найбільш затребуваних їстівних лісових грибів, в тому числі і опеньків. Він поставляється у вигляді інокулюваного зерна, тирси, дерев'яних штифтів (для вирощування на дереві). Також можна купити на ринку тюки соломи, інокульовані спорами опеньків. Ознайомтеся з нашою пропозицією популярних видів. Любительське вирощування грибів ще ніколи не було таким простим!

Особливості та опис гриба Опенька

Опеньок або Арміллярія (Armillaria, Hypholoma) - група з близько восьми різних видів грибів, які розрізняються за зовнішнім виглядом, поширенню, спектру рослин-господарів і способу життя. Розрізняють паразитарні та сапрофітні види опеньків. Перші види харчуються за рахунок живих рослин-господарів, а другі - віддають перевагу мертвому органічному матеріалу. Особливо небезпечними видами для лісових рослин (не для людей) є опеньок осінній або справжній (Armillaria mellea), що вражає листяні дерева, і опеньок темний (Armillaria ostoyae), що зустрічається на хвойних деревах. Уражені міцелієм дерева хворіють, сповільнюються в рості доти, поки з часом частково або повністю не відмирають.

Побачити їх можна з липня до пізньої осені. Вони масово з'являються біля підніжжя дерев або за межами крони, в залежності від виду та ареалу розповсюдження. Особливо опеньки осінні люблять рости на старих пеньках. Забарвлення капелюшка і ніжки цих плодових тіл різноманітний.

Опеньок має від 5 до 20 сантиметрів, коричнево-жовтувату ніжку, яка трохи потовщена біля основи (булавовидної форми). Капелюх зазвичай куполоподібний, білуватого кольору, від медово-жовтого до коричневого. Його діаметр становить від 2 до 15 сантиметрів. А у більш молодих екземплярів капелюшок має темніші повстяні лусочки з зовнішньої сторони. Пластинки як промені, прикріплені до ніжки. У молодих екземплярів вони білуваті, потім жовтуваті, від червонуватого до коричневого кольору з темними плямами.

Гриби мають різну форму міцелію. Тонкі міцеліальні нитки, плоскі міцеліальні віяла, Ці  частки зустрічаються у вигляді білої грубої шкірки під корою і так званих Різоморфів. Останні - різоморфи - розгалужені, коренеподібні, товщиною до 3 мм, зовні коричнево-чорні, а внутрішньо білуваті (міцелярно тяжі). Вони будуть поширюватись під корою і в грунті. Як і спори, вони сприяють поширенню опеньків (паразитарних видів).

Наприклад, популярний вид - опеньок осінній - проникає між корою і деревиною дерева (як на стовбур, так і на корені), і харчується там органічною речовиною що розкладається. Але у живих дерев він також вражає здорові клітини дерева і вбиває їх. Грибок поширюється з дерева на дерево за допомогою різоморфів (міцеліальних тяжів). Якщо пеньок або пагін, навіть тріска або тирса вражені міцелієм цього гриба, вони світяться вночі або в темряві.

Ознаки паразитарної форми опеньків: у хвойних дерев всі голки раптово стають тьмяними, сіро-зелений колір змінюється на коричневий. І з часом голки обпадають. Листяні дерева спочатку втрачають листя, а гілки засихають. Камбій відмирає, з'являються ділянки відмерлої кори. Якщо міцелій опенька поширюється всередині дерева, не зачіпаючи камбій (гриб теж може це зробити), він викликає білу гниль в області коренів і біля основи стовбура. Вона також відома як «сувора гниль». Це може вплинути на стійкість дерев. Перераховані вище симптоми частіше зустрічаються у  клена, тополі і дуба.

Крім того, хворі дерева часто вражаються короїдами і іншими вторинними шкідниками. Міцелій також спостерігається між країнами здорових дерев без інфікування, тому що здорові рослини задіють механізми захисту. Однак якщо дерево заражене, збудник росте в камбії між корою і деревом. Тому опеньок також відомий як вбивця камбію. Від зараження до загибелі дерев може пройти кілька років. Однак, якщо гриб швидко поширюється по всьому стовбуру, дерево швидко вмирає.

Їстівні і неїстівні опеньки

Існують як їстівні опеньки (наприклад, опеньок осінній ((Armillaria mellea (Vahl) P Kumm)) і опеньок зимовий (Flammulina velutipes), так і отруйні  (Hypholoma fasciculare (Huds.) P. Kumm)).

М'якоть їстівних опеньків дуже тонка, м'яка, від мідно-жовтого до коричневого кольору. А приготовані гриби практично без запаху. Після приготування смак від злегка кислуватого змінюється на солодкий і приємний. Згорає тільки витяжка. Свіжо з'їдений гриб може давати ознаки розладу, тому його необхідно завжди кип'ятити.

Спори яйцевидні, білі. Порошок спор білий. Капелюшки грибів в групі покриті пилком спор.

Опеньки маринування

Щоб отримати хрусткі мариновані опеньки - ідеальну закуску, знадобляться свіжі гриби, вода, цукор, сіль, оцтова кислота 70%, гвоздика і часник. А з маринованих опеньків виходять дуже смачні салати. Наприклад, салат з опеньків з цибулею, салат з опеньків і сухариків, салат з маринованими опеньками і шинкою.

Які види міцелій Опеньків купити?

  • Зимові опеньки (Flammulina velutipes = Collybia velutipes (Curtis) P. Kumm.) - відмінні їстівні гриби. Капелюшок спочатку дзвоноподібний, пізніше від напівсферичного до плоского, зі злегка опуклим кінчиком, від вохристо-жовтого до коричневого кольору, більш темний в середині, гладкий, слизовий у вологу погоду. Край цілісний, хвилястий, з вираженими радіальними ребрами. Діаметр до 8 см. Ніжка тонка, циліндрична, тверда, з бархатистою поверхнею. Біля основи ніжки темно-коричневе забарвлення, поступово світлішає до кольору капелюшка. Висота ніжки становить від 3 до 8 см. Пластинки вохристо-жовті або білуваті, рідкісні, пухкі або злегка зрощені. М'якоть тонка, білувата, з приємним ароматом і смаком. Зимові опеньки ростуть групами на живій або гниючій деревині листяних дерев (найчастіше це в'яз і фруктові дерева). Дуже рідко зустрічається на хвойних. Плодові тіла формуються пучками восени, взимку і ранньою весною. Окультурена форма цього гриба продається під назвою енокітаке. Вона трохи відрізняється за зовнішнім виглядом від свого дикорослого виду, так як повністю вирощується в темряві. Енокітаке широко вирощується в країнах Далекого Сходу. В Японії його виробництво перетворилося в вітчизняну промисловість.

  • Опеньки осінні (Armillaria mellea (Vahl) P Kumm) - це гриби з капелюшком, пластинками і ніжкою, які ми знаходимо на деревах, пеньках, кореневищах і навколо них, а в деяких випадках - на заглибленій деревині. Ростуть в хвойних і листяних лісах, на великих територіях, переважно восени (з липня по листопад). Цей гриб паразитує. Капелюх опенька осіннього тонкопористий. Він спочатку має напівсферичну форму, а пізніше стає широким і плоским. З'єднується з ніжкою тонкою плівкою-вуаллю. У міру дорослішання край капелюшка відділяється від вуалі і залишається висіти кільцем на ніжці. Колір капелюха різноманітний - світло-охристий, медово-жовтий, сіро-червоний або навіть брудно-коричневий. Він покритий безліччю темних волохатих лусочок, які розташовані концентричними колами - більш товстими в середині і більш рідкісними до периферії. Ці лусочки легко стираються і обпадають, а також змиваються дощем. Капелюшки у дорослих грибів посередині темно-коричневі і з дрібним опушенням. Пластинки далекі один від одного, спочатку білі з жовтим або рожевим відтінком. А пізніше вони темніють. На них часто видно темніші, іржаві плями.

Як виростити Опеньки з міцелію

У садових магазинах все частіше пропонують міцелій, з якого можна отримати власне вирощування різних видів грибів. Один з них - опеньки, які можна вирощувати не тільки в декоративних цілях, але і в їжу. міцелій опеньків продається в кілочках, які вставляються в просвердлені отвори в свіжому стовбурі листяних порід дерев. В один ствол потрібно покласти від 15 до 20 кілочків. Також можна кілочки підготувати інокульовані спорами опеньків своїми руками.

  • Кілочки з міцелієм поміщають в здоровий стовбур дерева твердих порід.
  • У стовбурі слід просвердлити отвори діаметром, рівним дюбелів, на 1 см глибше їх довжини і з інтервалом 15 см.
  • На один ствол має бути близько 15-20 кілочків.
  • Не висаджуйте міцелій опеньків поруч зі здоровими плодовими деревами та чагарниками. Оскільки опеньок послаблює дерева, на яких паразитує, і легко поширюється в саду.

як виглядають опеньки, вирощені в домашніх умовах?

Опеньки лісові і домашні практично нічим не відрізняються один від одного. Вони досягають до 10 см у висоту, а іноді і до 20 см. Діаметр - від 1,5 до 10 см. Циліндричні або тоншають до основи, часто злегка вигнуті, з кільцем. Вгорі кільце білувате, а внизу кільце жовте або коричневе з більш темною олійно-коричневою основою. Поверхня волокниста.

Отруйним дублікатом опенька осіннього найчастіше є опеньок несправжній. Але спішно сплутати ці два гриба може тільки початківець грибник. Несправжні опеньки також ростуть великими пучками на старих пеньках і гнилих колодах, і здалеку їх можна прийняти за звичайні їстівні. Крім того, ці два гриба практично ідентичні за розміром. Однак верхівка опенька помилкового зеленувато-жовта або жовтувата (як і її пластинки), або червона. Поверхня капелюшка гола і гладка, без луски. Немає і кільця під капелюшком. Якщо це помилковий опеньок, ви відчуєте сильний неприємний запах, а якщо це опеньок осінній, ви відчуєте приємний грибний аромат. І нарешті, щоб збирати тільки їстівні види, слід купити грибницю опеньків для посадки у себе вдома.

Переваги покупки міцелію Опеньків

Зібрані в лісі гриби міцно зайняли своє місце на нашому столі. Але що робити, якщо не завжди вдається вийти в ліс за грибами? Рішення просте - купити міцелій опеньків в Україні і посадити будинку. Перший урожай в саду можна буде отримати в наступному сезоні після посадки. Але повноцінний урожай лісових грибів з цього місця збирають тільки в другому сезоні. Зазвичай від посадженої  грибниці ви зможете ласувати грибами до 5 сезонів поспіль.

Як можна купити міцелій грибів опеньок (Armillaria) поштою

У будь-який, навіть самий віддалений куточок країни, де є поштове відділення, міцелій опеньок доставляються в максимально стислі терміни. При відвантаженні вони упаковується найретельнішим чином. Цілісність сім'я опеньок не страждає при транспортуванні. Оплата послуг з доставки мінімальна, в деяких випадках, наприклад, при оптовій закупівлі, і зовсім відсутня. Ми поставляємо високоякісний міцелій опеньок. 

Як ми працюємо:

  • Пропонуємо вам купити міцелій грибів опеньок недорого

  • без передоплати

  • Доставляємо замовлення післяплатою

  • Доставляємо поштою (Нова Пошта, Укрпошта)

Якщо товар розпроданий

Весь міцелій опеньок придбати за умови наявності їх на нашому складі в момент оформлення замовлення. У міру просування сезону деякі види міцелію будуть розпродані. Для перевірки доступності конкретного сорту в поточному сезоні необхідно зателефонувати менеджеру. Якщо у вас не виходить оформити замовлення, будь ласка, також зв'яжіться з нами. 

Спеціальні пропозиції від FLORIUM.UA

Час від часу ми будемо робити спеціальні пропозиції, які доступні тільки в певний період і за умови наявності запасів міцелій. Замовити міцелій в Україні (Київ, Харків, Одеса, Львів, Дніпро) за доступною кожному ціною можна з каталогу видів і сортів інтернет-магазину FLORIUM.UA. Весь міцелій опеньок від перевірених постачальників.

 Для нас дуже важливі ваші відгуки, проаналізувавши які ми постараємося усунути недоліки і підвищити ефективність роботи. Щоб купити міцелій грибів опеньок, варто тільки зателефонувати нашому менеджеру і замовити з нашого великого асортименту