Міцелії Підберезовика

Відгуки, Підберезовик

Залишити відгук

Купити міцелій гриба Підберезовик (Leccinum) в інтернет-магазині FLORIUM.UA

Компанія FLORIUM пропонує купити міцелій підберезовиків та інших їстівних лісових грибів для аматорського садівництва. Ми звикли приносити з магазину печериці та гливи, а з лісу - білі гриби. Традиції, пов'язані з походами по гриби в ліс, передаються з покоління в покоління. Повернення з повними кошиками додому - справжній привід для гордості. Але що робити, якщо в лісі немає грибів? Ми можемо вирощувати багато видів у власному саду. Наш інтернет магазин FLORIUM.UA пропонує добірний міцелій різноманітних видів найбільш затребуваних їстівних лісових грибів, в тому числі і підберезники. Він поставляється у вигляді інокулюваного зерна, тирси, дерев'яних штифтів (для вирощування на дереві). Також можна купити на ринку тюки соломи, інокульовані спорами підберезники. Ознайомтеся з нашою пропозицією популярних видів. Любительське вирощування грибів ще ніколи не було таким простим!купить мицелий підберезовика

Особливості та опис підберезовиків

Підберезовик (Leccinum) за описом - гриб роду Підберезники, підосичники -з сімейства болетових. Раніше до одного виду Boletus scaber (Fries). Ареал проживання - простори Євразії, а також в Північній і Південній Америці.

Інші назви: лекцінум або обабок. Рід був утворений від італійського Leccino, від сорту крупнозернистого підберезника. Рід має широке поширення, особливо в регіонах з помірним кліматом на півночі, і налічує близько 75 видів.

Найчастіше підберезники зустрічаються в лісах Європи, Азії та Північної Америки, утворюючи справжні мікоризні асоціації з деревами. Більшість видів Leccinum є фахівцями з мікоризу і які прив'язані до дерев одного роду. А Красноголовець червоний (Leccinum aurantiacum) є винятком. Він зустрічається в мікорізній асоціації з березою, тополею і дубом.

Найпопулярніші види: П. звичайний (Leccinum scabrum), П. різнокольоровий (Leccinum variicolor), П. жорстковатий (Leccinum duriusculum), П. болотний (Leccinum holopus), П. рожевий (Leccinum oxydabile), П. сірий або гріб- грабовик (Leccinum carpini), П. чорніючий або шаховий (Leccinum nigrescens), П. попелясто-сірий (Leccinum leucophaeum), П. чорний (Leccinum melaneum).

Як виглядає підберезник звичайний

Підберезовик звичайний (Leccinum scabrum) - один з найцінніших їстівних грибів. Він найчастіше зустрічається в березових гаях і лісах в присутності беріз (Betula), з якими утворює мікоризу. А також - і з іншими видами дерев, в тому числі і з хвойними. Любить рости біля річок, струмків, торф'яних боліт або вологих митних територій. Інші назви: берёзовик або березовий гриб. Плодові тіла ростуть поодиноко або невеликими групами. Сезон збору врожаю - з кінця весни до пізньої осені (травень - вересень). Підберезовик звичайний поширений всюди, де ростуть берези. Капелюшок спочатку кулеподібний, пізніше набуває опуклу форму. Досягає в діаметрі до 15 см. Зворотний бік капелюшка - білий або сірувато-бурий. А шкірка капелюшка має колір - від блідо-коричневого до темно-коричневого кольору. Крім того, вона гладка або дрібно-оксамитова, а в сиру погоду стає злегка липкою. Зворотний бік капелюшка пористий. Шкірочка не виходить за межі капелюшка. Трубки спочатку білуваті, потім сіро-коричневі. Пори маленькі і такого ж кольору, як і трубки.

Ніжка струнка, щільна. Її висота становить близько 20 см. Злегка розширюється до основи. Покрита дрібною сірою, коричневою або чорною лускою. М'якоть біла, не міняє кольору або набуває світле рожево-коричневе забарвлення через кілька годин (зазвичай темніє при розрізанні за деякими винятками). У молодих екземплярів м'якоть щільна, але з віком вона поступово розм'якшується і накопичує більше вологи. Особливого ​​запаху і смаку немає. Спори підберезників звичайного мають жовто-коричневий колір.

Як чистити підберезники

Перед вживанням підберезників і красноголовців необхідно врахувати, що у більшості видів м'якоть чорніє в процесі приготування. Тому для деяких гурманів м'якоть іноді має неапетитний вигляд. Але, на щастя, є спосіб запобігти почорніння м'якоті - змастити її лимонним соком.

Бажано їсти добре приготовану м'якоть і прибрати ніжку, тому що вона досить волокниста (особливо в зрілому віці).

На підберезовик часто нападають личинки, тому ви повинні ретельно перевірити його на предмет зараження в лісі. Акуратно зріжте гриб. А потім розріжте його навпіл уздовж, тому що ненажерливі личинки часто ховаються всередині. Забруднений капелюх потрібно протерти тканиною, щоб видалити вологу. Прийшовши додому, гриби краще відразу очистити і приготувати:

  • зріжте гострим ножем всі пошкоджені личинками місця і інші непривабливі ділянки.
  • Зніміть шкірку з капелюшка гриба
  • Ретельно очистіть гриб ганчірочкою або зубною щіткою.
  • Очищені гриби слід один раз промити водою.
  • Для цього відкиньте їх на друшляк і промийте його під проточною водою.
  • Гриби наріжте невеликими шматочками. Залийте водою з сіллю і залиште на кілька годин.
  • Відваріть підберезники не менше 15 хвилин.

Страви з підберезників

Перед процесом приготування страв підберезники вимочують у воді протягом декількох годин, а потім їх відварюють. Якщо ви збираєтесь заморозити гриби, то  ці заходи не потрібно проводити.

Рекомендується вживати підберезники в омлеті або навіть в кремах, які забезпечують м'який смак і ніжну текстуру. Також можна приготувати гриби на грилі. З точки зору харчування, вони містять безліч важливих елементів, таких як мідь, цинк, фосфор, магній, калій і рубідій.

Які види міцелію підберезників купити?

Підберезовик помилковий (Tylopilus felleus = Boletus felleus) є неїстівним двійником підберезовика. Інші назви: жовчний гриб або гірчак. Ареал проживання - листяні і хвойні ліси. Плодоносить поодинці або групами на грунті, але іноді і на гнилій деревині. Вид, хоча і широко поширений в наших кліматичних умовах, ймовірно, рідкісний. Вважається неїстівним через гіркий смак м'якоті. Підберезовик гіркий можна знайти в садах або в листяних лісах. Він полюбляє вапняні грунти, з'являється з літа до пізньої осені. Появі жовчного гриба, здається, сприяє сухе літо.

Як і підберезник звичайний, цей величний гриб з діаметром капелюшка до 25 сантиметрів. Поверхня капелюшка сіро-коричневого кольору, виглядає м'якою. При висиханні шкірка капелюха може порватися. При тиску пори стають яскраво-жовтими і яскраво-синіми.

М'якоть підберезника помилкового жовтувато-біла і синя при травмі. У рідкісних випадках зміна кольору може бути менш вираженою. За консистенцією м'якоть найкраще можна охарактеризувати як пористу. Ніжка жовтуватого кольору, а при натисканні стає червонувато-коричневою. Основа стебла загострена і часто виявляється вкоріненою.

Тест смаку пропонує надійний спосіб відрізнити помилковий підберезник (часто неїстівний або навіть отруйний) і їстівний підберезник. Під час дегустації невеликий шматочок плодового тіла (невеликий шматок капелюха, включаючи губчасту тканину) пробують сирим, добре пережовують протягом півгодини, а потім випльовують. Якщо в цьому тесті не виявлено гіркого смаку, можна виключити неїстівні / отруйні види, такі як підберезник помилковий.

Підберезник Твердуватий (Leccinum duriusculum = Boletus duriusculus). Їстівний гриб, який досить часто росте під листяними деревами. І, зокрема, він утворює мікоризу з різними видами і гібридами роду Populus (тополя), особливо біла тополя (Р. Alba) і осика (Р.Tremula). Він зустрічається в природних лісах, а також в деяких парках. Також даний вид може рости під березами. Його збирають з літа до пізньої осені. Капелюшок від 4 до 15 см в діаметрі. Він спочатку кулеподібний, потім опуклий, нарешті (але рідко) з майже плоским центром. Забарвлення капелюха різноманітне - найчастіше від блідо-сірого до занадто темно-сірого або червонувато-коричневого.

Поверхня суха, дрібно-оксамитова, іноді дуже дрібно луската, з віком стає гладкою. Іноді шкірка тріскається. виворіт капелюшка початку кремовий, потім сіро-бежевий. Пори округлі, дрібні, бежеві. Ніжка 8-15 см заввишки і 1,5-3 см в діаметрі. Вона цілісна, пряма, злегка стоншується під капелюшком. Її форма може змінюватися від циліндричної до злегка булавовидної біля основи. Її колір вгорі майже білий, внизу - від білуватого до бежевого. Ніжка повністю покрита дрібними сіруватими або майже чорними лусочками, більшими біля основи, часто розташованими рядами, які на вершині іноді утворюють сітчасту структуру.

М'якоть щільна, біла. При травмі або розрізі вона червоніє, через деякий час стає темною (сіро-фіолетовою або майже чорною). Забарвлення м'якоті біля основи ніжки часто з жовтувато-зеленими відтінками, а при розрізанні місцями змінюється на синьо-зелений. Смак від нейтрального до помірного, але дуже приємного грибного.

Як виростити Підберезовик з міцелію

Для розвитку підберезників необхідні коріння відповідних порід дерев, на яких гриб розвиває мікоризу. Як було вже сказано вище, це береза, тополя осика та ін. Мікориза розвивається переважно на березах, дубах, ялинках і соснах, переважно на деревах середнього віку. Плодові тіла з'являються з травня по листопад. На жаль, отримання підберезників на присадибних ділянках і в садах, розташованих далеко від лісу, малоймовірно, оскільки вони ростуть в асоціації з ще двома видами грибів: Мухомором сіро-рожевим (Amanita rubescens) і Мухомором високим (Amanita excelsa), а в грунті повинні бути присутні бактерії роду Pseudomonas. Однак, якщо наш сад знаходиться поруч з лісом, очікування підберезників може принести результати.

посадка міцелію підберезників

Під обраним деревом шириною близько 10 см викопайте ямки глибиною від 10 до 20 см. Потім посійте міцелій. Обов'язково полийте. Пам'ятайте, що потрібно дотримуватися стерильності. Міцелій краще висаджувати в періоди, коли грунт вологий і коли температура субстрату перевищує 10 ° С. щоб гриби з'явилися на присадибній ділянці потрібно почекати мінімум рік. Однак збираючи гриби в саду, будьте так само обережні, як і збираючи гриби в лісі. Не виключено, що з ними разом можуть з'явиться і отруйні.

А якщо ви застосовуєте мікоризну вакцину, то просто видавіть одну порцію рідини (приблизно 20 мл) в лунки з купленого флакона, щоб вона потрапила прямо на корені дерева. Для великих дерев з розгалуженою кореневою системою ми використовуємо кілька доз. Мікоризні гриби-підберезники вступають в підземний симбіоз через кореневу систему і отримують  живильні речовини і воду, доступ до яких в іншому випадку утруднений. Вони обмінюють життєво важливі вуглеводи (вироблені фотосинтезом в зелених рослинах) на поживні речовини і мінерали, які безпосередньо не доступні рослинам.

Переваги покупки підберезники

Зібрані в лісі гриби міцно зайняли своє місце на нашому столі. Але що робити, якщо не завжди вдається вийти в ліс за грибами? Рішення просте - купити міцелій грибів підберезників в Україні і посадити будинку. Перший урожай в саду можна буде отримати в наступному сезоні після посадки. Але повноцінний урожай лісових грибів з цього місця збирають тільки в другому сезоні. Зазвичай від посадженої будинку грибниці ви зможете ласувати грибами до 5 сезонів поспіль.

Як можна купити міцелій грибів підберезовика (Leccinum) поштою

У будь-який, навіть самий віддалений куточок країни, де є поштове відділення, міцелій підберезовика доставляються в максимально стислі терміни. При відвантаженні вони упаковується найретельнішим чином. Цілісність сім'я підберезовика не страждає при транспортуванні. Оплата послуг з доставки мінімальна, в деяких випадках, наприклад, при оптовій закупівлі, і зовсім відсутня. Ми поставляємо високоякісний міцелій підберезовика. 

Як ми працюємо:

  • Пропонуємо вам купити міцелій грибів підберезовика недорого

  • без передоплати

  • Доставляємо замовлення післяплатою

  • Доставляємо поштою (Нова Пошта, Укрпошта)

Якщо товар розпроданий

Весь міцелій підберезовика придбати за умови наявності їх на нашому складі в момент оформлення замовлення. У міру просування сезону деякі види міцелію будуть розпродані. Для перевірки доступності конкретного сорту в поточному сезоні необхідно зателефонувати менеджеру. Якщо у вас не виходить оформити замовлення, будь ласка, також зв'яжіться з нами. 

Спеціальні пропозиції від FLORIUM.UA

Час від часу ми будемо робити спеціальні пропозиції, які доступні тільки в певний період і за умови наявності запасів міцелій. Замовити міцелій в Україні (Київ, Харків, Одеса, Львів, Дніпро) за доступною кожному ціною можна з каталогу видів і сортів інтернет-магазину FLORIUM.UA. Весь міцелій підберезовика від перевірених постачальників.

 Для нас дуже важливі ваші відгуки, проаналізувавши які ми постараємося усунути недоліки і підвищити ефективність роботи. Щоб купити міцелій грибів підберезовика, варто тільки зателефонувати нашому менеджеру і замовити з нашого великого асортименту