Гвоздика кімнатна в горщику

Відгуки, Гвоздика кімнатна

Залишити відгук

Особливості гвоздики кімнатної

Пишні та яскраві кущики гвоздики вирощую не лише у відкритому ґрунті, а й на підвіконнях будинку. Рослина має багато різновидів та ще більше сортів, частину з яких легко вирощувати вдома у горщиках. Це низькорослі гібриди компактного розміру та з яскравими квітками.

Батьківщина квітки - Китай, сімейство Гвоздикові. Начебто акуратна і невелика квітка, але привертає увагу завдяки приголомшливому цвітінню. Недаремно з латинської вона перекладається як «божественна». Популярним сортом для вирощування є гвоздика китайська. Вона мала типові бордові штрихи на пелюстках, але селекціонери розширили діапазон її забарвлень. Розмір куща не більше 30 см, а квітки з пелюстками, у яких хвилясті краї.

Зовнішній вигляд

Примітно, що на стеблах гвоздики кімнатної та будь-якої іншої знаходиться характерний вузлик - це ущільнена ділянка з якої росте листя. Розмір куща компактний, листя плоске, темно-зелене, росте супротивно. Махрові квітки можуть бути практично будь-якого кольору, пелюстки гладкі, цвітіння досить тривале: з початку літа до кінця осені. Продовжити цвітіння можна відразу видаляючи відцвілі суцвіття, якщо ви не збираєтеся їх залишати для визрівання насіння. Квітка приємно пахне і це ще один плюс у скарбничку переваг рослини.

Посадка гвоздики кімнатної

Вдома вирощують різні види гвоздик:

  • китайська, про яку було сказано спочатку;
  • турецька, бутони якої зібрані в щитоподібні суцвіття з гофрованими краями. Колірна гама досить широка, часто на пелюстках є облямівка.
  • гібридна, відрізняється великою різноманітністю зовнішніх характеристик.
  • гренадин. Квітка має найбільші махрові бутони у порівнянні з попередніми та довго цвіте. Вважається найкрасивішим видом на думку садівників.

Вирощувати гвоздику кімнатну можна на підвіконні. Головне - дотримуватися регулярного поливу, земля не повинна висихати повністю, це дуже згубно для коріння. Застоюватись вода також не повинна, для цього вибирайте горщики з дренажними отворами та обов'язково кладіть на дно горщика дренажний шар з керамзиту. Для поливу використовуйте відстояну воду кімнатної температури. На користь піде зрошення з пульверизатора, в літній період це потрібно робити ввечері.

Для посадки вибирайте ґрунт із нейтральною реакцією. Склад землесуміші повинен включати листову, дернову землю та торф. Для профілактики хвороб та шкідників рекомендується іноді поливати землю антисептичними розчинами.

Купивши гвоздику кімнатну, не забувайте про підживлення. Воно необхідне для її пишного та тривалого цвітіння. Підійдуть рідкі комплексні мінеральні добрива, головне - дотримуйтесь інструкцій, щоб не перегодувати квітку. Після того, як ви купили гвоздику кімнатну, її потрібно пересадити найближчим часом. Якщо ви придбали її взимку, то вже в березні зробіть пересадку, а якщо в будь-який інший час - відразу ж.

Де придбати гвоздику кімнатну

У нашому розпліднику ви можете купити гвоздику кімнатну будь-якого сорту без передоплати. Ми пропонуємо максимальну кількість переваг:

  • вигідні ціни;
  • накладений платіж;
  • швидка доставка перевіреними перевізниками;
  • надійне упакування;
  • гарантія якості;
  • можливість придбання посадкового матеріалу оптом.

Для детальної консультації, або якщо потрібна допомога на сайті, зв'яжіться з нами